RHS

 

Godzina pracy studia z realizatorem - 80 PLN.

Minimalny czas sesji jednodniowej - 6h.

Warunkiem potwierdzenia  terminu realizacji sesji jest wpłacenie zaliczki w wysokości ok. 40% kwoty orientacyjnej wartości sesji na konto Red House Studio.
Oszczędzaj czas i pieniądze przygotowując swoją muzykę zanim wejdziesz do studia.

Dobre przygotowanie do produkcji zajmie Ci stosunkowo niewiele czasu, a dzięki temu będziesz dobrze zorientowany we wszystkim tym, co wpływa na ostateczny charakter Twojej muzyki.

Zrób listę - dobra sesja przedprodukcyjna powinna zawierać następujące elementy:
  1. Opisaną każdą ścieżkę, którą chcesz nagrać
  2. Ustaloną budowę piosenki
  3. Dobrane ostateczne tempo
  4. Zapisane akordy, głosy i partie instrumentalne

Przy użyciu przedprodukcyjnych technik oszczędzisz sporo czasu w studiu. Poniżej znajdziesz specyfikację tych technik.
  1. Każdy gra na żywo możliwie długi fragment swej partii , co pozwoli na utrzymanie w nagraniu prostej formy i przejrzystości.

  2. Zapisz budowę piosenki. Jak wiele jest taktów w pierwszym chorusie? Czy jest on dłuższy niż drugi? Czy są jakieś pauzy? Upewnij się, że zapisałeś nazwy akordów. Upewnij się, że zaplanowano dobrą dynamikę numeru. Popatrz na miejsca, gdzie można by dodać/odjąć instrumenty, by zwiększyć kontrast pomiędzy różnymi sekcjami piosenki. Zestaw solowy instrument pośrodku poszczególnych sekcji piosenki i upewnij się, czy tam jest jego miejsce.

  3. Perkusista musi umieć grać ze ścieżką metronomu/ klika. Powinien ćwiczyć w słuchawkach. Reszta zespołu powinna podążać za kierunkiem grania perkusisty. Zapisz oficjalne tempo numeru.

  4. Zapisz muzykę - zacznij od perkusji, basu i wokalu, później postaraj się prześledzić gitary i wokal, a następnie porównaj partie basu i gitary. Upewnij się, że każdy instrument ma swoją przestrzeń i harmonię, która rozszerza aranż,a jednocześnie jest wsparciem dla wokalu czy instrumentu solowego. Upewnij się czy wokal/ solo instrument nie jest schowany, przykryty w tym aranżu. Zastanów się czy następstwo akordów jest łatwe do odbioru wraz z wokalem czy instrumentem solowym.


  Copyright, Red House Studio.
e-production